Aș lua-o oricând de la capăt de-ar fi să mă nasc din nou, aș zâmbi aceleași zâmbete, aș plânge aceleași lacrimi, aș visa aceleași visuri, aș lua aceleași decizii bune sau greșite, aș retrăi bucurii și dureri, le-aș lăsa să mă sfâșie, să mă recompună, aș lăsa oamenii să vină și să plece, i-aș primi cu brațele deschise pe cei …
